Sammen kan vi gjøre så mye

Hvem vi er og hva vi gjør

Kongsberg Innovasjon er en industribasert rådgiver, investor og et innovasjonsselskap som opererer over hele Norge. Vi støtter ambisiøse gründere, oppstartsselskaper og veletablerte selskaper som deler vår lidenskap for vekst, innovasjon og skalerbare forretningsidéer.

Vi bidrar til økt innovasjon og vekst gjennom bruk av vårt omfattende nettverk av eksperter fra ledende høyteknologisk-industri. Vårt mål er å veilede våre kunder gjennom en effektiv innovasjonsprosess og åpne nye muligheter for vekstbedrifter.

Filosofi og idé

Kongsberg Innovasjon ble etablert i 2003 for å bidra til utvikling og vekst av nye og eksisterende teknologiselskaper. Gjennom vårt tette samarbeid med våre eiere, høyteknologisk-industri og andre samarbeidsparter skal vi sørge for at idéer, selskaper og innovasjonsprosjekter akselererer. Vi er bindeleddet mellom gründere, oppstartsselskaper, SMBer, akademia og industrien. Vi tror at samarbeid skaper en vinn-vinn-situasjon for alle parter. Når du samarbeider om ny teknologi og henter inn kompetanse fra andre områder, kan det skape sterkere innovasjon og et økt potensiale for suksess. Vi tror at innovasjon i samarbeid skaper langsiktig verdiskaping, kompetanseheving og økt konkurranseevne.

Vårt team

Svein-Olav Torø

Daglig leder

Telefon // +47 982 14 015
E-post // svein-olav.toro@k-i.no

Åsmund Bjørnstad

Leder for Startup programmer

Telefon // +47 975 04 311
E-post // asmund.bjornstad@k-i.no

Ole B. Hoen

Klyngeleder, Kongsberg Klyngen

Telefon // +47 924 12 797
E-post // ole.hoen@k-i.no

Fredrik Aronsen

Prosjekt- og forretningsutvikler

Telefon //+47 954 80 249
E-post // fredrik.aronsen@k-i.no

Lars Lyshaug

Leder, Klyngeprosjekter

Telefon //+47 901 40 286
E-post // lars.lyshaug@ki.no

Ingvild Sedahl

Kommunikasjonsleder,
Startup & Scaleup

Telefon //+47 920 65 489
E-post // ingvild.sedahl@k-i.no

Ottar Sundheim

Prosjekt- og forretningsutvikler

Telefon //+47 924 12 424
E-post // ottar.sundheim@k-i.no

Tina Edvardsen

Kommunikasjonsleder, Kongsberg Klyngen

Telefon // +47 992 24 252
E-post // tina.edvardsen@k-i.no

Torkil Bjørnson

Prosjektleder

Telefon // +47 920 37 160
E-post // torkil.bjornson@crenova.no

Tom Lindtein

Forretningsutvikler, Scaling Lab

Telefon // +47 464 10 077
E-post // tom.lindtein@bi.no

Harald Hvidsten

Forretningsutvikler, Scaling Lab

Telefon // +47 410 77 008
E-post // harald.hvidsten@bi.no

Dan Åsmund Bjørke

Forretningsutvikler, Scaling Lab

Telefon //+47 464 10 845
E-post // dan-asmund.bjorke@bi.no

Hoa Le Nguyen

Leder, Scaleup Programmer

Telefon // +47 464 10 847
E-post // hoa.l.nguyen@bi.no

Mats Hagland

Prosjekt- og forretningsutvikler

Telefon // +47 905 89 626
E-post // mats.hagland@k-i.no

Peter Due

Sr. Prosjekt- og forretningsutvikler

Telefon // +47 970 52 410
E-post // peter.due@k-i.no

Nina Fjæstad

Kontormedarbeider

Telefon // +47 952 39 227
E-post // nina.fjastad@k-i.no

Celine Munkeby

Scout

Telefon // +47 974 08 344
E-post // celine.munkeby@k-i.no

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Meld deg på vårt nyhetsbrev og bli oppdatert på viktige saker innen vekst, utvikling, skalering og omstilling.
Du får også relevant informasjon om våre program, kurs, seminarer og tjenester.